Dobrze zoptymalizowana strona internetowa, sklep czy portal nie tylko pod kątem SEO ale także i UX będzie generować nam sprzedaż (w przypadku sklepów internetowych), zapytania czy telefony. Jednak nie możemy zapomnieć o szczegółach ponieważ wbrew pozorom to one mogą postawić przysłowiową “kropkę nad i”. Kiedyś na portalu Facebook oraz profilu Instagramowym opublikowałem pewnego rodzaju poradę, która się sprawdza. Oczywiście była testowana na stronie firmowej i do dnia dzisiejszego z powodzeniem zbiera numery telefonów pozostawione przez potencjalnych klientów:

Źródło: https://www.facebook.com/SfeoPL/

Wykorzystaj darmowe narzędzie do zbierania leadów

Strona http://www.livecall.io oferuje nam połączenia zwrotne w ciągu 25 sekund. Oczywiście mam świadomość ,że są inne odpowiedniki tego narzędzia ale chodzi tutaj o pewną przydatną dla nas funkcję. Otóż w darmowym pakiecie możemy podłączyć sobie wtyczkę na naszą stronę, bloga, sklep itp, która będzie dla nas zbierała numery telefonów od potencjalnych klientów, którzy będą zainteresowani naszymi usługami bądź produktami. Poniżej na screenach pokazałem jak to wygląda już po instalacji.

live call

live call

Instalacja wtyczki

Aby nasza wtyczka mogła działać to należy się pierwsze zarejestrować na stronie livecall.io oczywiście z adresu e-mail, na który ma przychodzić nam informacja ,że klient prosi nas o kontakt i pozostawił nam swój numer telefonu. Sama instalacja wtyczki jest banalna ponieważ skupia się na zainstalowaniu odpowiedniego kodu na naszej stronie internetowej.

Panel zawierający leady

Ważnym elementem w tym wszystkich i chyba najważniejszym jest panel z którego zarządzamy ustawieniami tej wtyczki oraz mamy listę numerów na które warto by było zadzwonić.

live call panel

Podsumowanie

Musimy zdawać sobie sprawę ,że ludzie w dzisiejszych czasach są troszkę leniwi i jeżeli źle rozplanujemy kontakt z potencjalnym klientem na naszej stronie to mimo dużego ruchu możemy dostawać mniej zapytań czy telefon nie będzie za często do nas dzwonił. Warto zadbać aby zakładka kontakt była w widocznym miejscu dla klienta a także można pokusić się o powyższy moduł, który wyręczy klienta od zbędnego klikania. Pamiętajmy jednak aby w dość krótkim czasie oddzwonić bo klient będzie czekał na kontakt z naszej strony.