Nie da się ukryć faktu ,że w dzisiejszym internecie portal społecznościowy towarzyszy nam na każdym kroku. Idą ulicą możemy na banerach, szydach reklamowych zobaczyć ikony, bądź nazwy stron na facebook w celu dołączenia do społeczności. Wtyczki społecznościowe Facebooka przerzuciły się również na strony internetowe w postaci czatów. Jest to o tyle wygodne ,że nie musimy instalować dodatkowych czatów na stronę a całą konwersację skupiamy na platformie messenger. Jego implementacje jest dość prosta – wystarczy wklepać kilka linijek kodu na swoją stronę a znając podstawy html i css możemy sobie dostosować go wyglądowo.

Jak dodać Messengera na stronę www?

Jak wdrożyć messengera na swoją stronę?

Na początek logujemy się na Facebook. Przechodzimy na swoją stronę którą chcemy zintegrować a potem wchodzimy w ustawienia jak na poniższym screenie:

Jak dodać Messengera na stronę www?

Następnie z prawej strony części ekranu wybieramy opcję Wtyczka do czatu z klientami. Ekran wówczas zjedzie nam do odpowiedniej części i następie klikamy Skonfiguruj. Ukaże nam się ekran gdzie klikamy Dalej.

Jak dodać Messengera na stronę www?

Po wcześniejszym wstępie czyli standardowym pierdo-lamento możemy zabrać się wreszcie za konkretne ustawienia. Ekran który otrzymaliśmy umożliwi nam ustawienie:

  • Wybór języka,
  • Konfiguracja wiadomości powitalnej,

Jak dodać Messengera na stronę www?

Tradycyjnie klikamy przycisk Dalej i dostajemy kolejny ekran z ustawieniami. Można by powiedzieć ,że nasz Messenger jest już prawie gotowy a w praktyce taka konfiguracja idzie dość szybko. Wracając do tematu – w tej sekcji ustawiamy:

  • Czas odpowiedzi,
  • Wygląd,

Nie będę dokładnie tych opcji rozpisywał bo są intuicyjne i banalne w ustawieniu.

I w końcu jesteśmy na ukończeniu umieszczania Messengera na stronie internetowej. W ostatnim kroku podajemy domeny na których aplikacja ma zostać uruchomiona oraz wstawiamy kod na stronę www. Należy pamiętać aby kod znajdował się na każdej podstronie na której ma być wyświetlany czat.

Jak dodać Messengera na stronę www?

Podsumowując

Czy to się opłaca – przetestujcie sami. Każda branża ma swoje prawa więc nie wszędzie będzie funkcjonowało to tak samo. Życzę miłego wdrażania 😉