W dzisiejszym SEO i nie tylko zdecydowanie Content Marketing jest podstawowym elementem pozyskiwania ruchu z wyników organicznych. Z obserwacji jak to robią niektóre agencję oraz jaki jest z tego efekt to można wyciągnąć jeden wniosek – W naszym kraju ta gałąź marketingu dopiero zaczyna stawać na nogi bo wcześniej mocno raczkowała. Oczywiście nie mówię o wszystkich bo widziałem również bardzo dobre kampanie od których można się wiele nauczyć.

content marketing

Samo wrzucenie artykułu na blogu nie wystarczy

Prowadząc firmowego bloga na stronie, dział z poradami czy jakąś bazę wiedzy idziemy już w dobrą stronę ale sama publikacja nie da nam dużego efektu. Jeżeli nasza strona posiada ruch czy aktywnych użytkowników to wiadomo ,że oni przeczytają naszą publikację ale dalej pada pytanie – jak zrobić aby nasz content dotarł do jeszcze większego grona odbiorców? Swoim klientom zawsze mówię:

 • Po wrzuceniu artykuł zostanie podlinkowany a po kilku dniach wrócimy do niego aby wycisnąć jeszcze więcej.

Wykorzystaj możliwości jakie daje nam Search Console

Narzędzie Search Console umożliwia nam posortowanie danych według:

 • Wyświetlenia
 • CTR
 • Pozycja
 • Kliknięcia

content marketing słowa kluczowe

Wspomniałem wyżej ,że narzędzie daje nam możliwość sortowania więc pokaże jak można wyciągnąć jeszcze więcej fraz oraz ruchu dla pojedynczego artykułu, który wcześniej został opublikowany na stronie internetowej. Sortujemy dane nie po Zapytaniach ale po Stronach:

search console analityka

Dzięki temu uzyskuję statystyki dla strony głównej i podstron:

search console analityka

I teraz wybieramy interesującą nas podstronę. Klikamy w nią na liście i zmieniamy rodzaj sortowania uzyskując efekt (Zaznaczone na czerwono):

Rodzaj sortowania

search console analityka

Uzyskany efekt

search console analityka

I tutaj wychodzi nam cała esencja jaką możemy wycisnąć z danego artykułu. Powyższy screen przedstawia słowa kluczowe jakie generuje nam dany wpis na stronie internetowej.

Jak wykorzystać te dane?

Nie będę mówił ani pokazywał jak przebrać te informacje ponieważ nie jest to tematem artykułu natomiast podchodzimy do tego w następujący sposób:

  • Przebieramy frazy, które najbardziej pasują do naszego artykułu
  • Za pomocą odpowiednich narzędzi sprawdzamy potencjał wybranych słów kluczowych
  • Optymalizujemy nasz artykuł pod wcześniej wyselekcjonowane frazy a na końcu oczywiście indeksujemy i podlinkowujemy

Opisany proces stosujemy oczywiście nie do jednego artykułu a robimy to regularnie dla naszych publikacji. Pozwoli nam to na zwiększenie ilości słów kluczowych w TOP3 oraz TOP10 dzięki czemu widoczność strony stale rośnie a my uzyskujemy tym samym większy ruch z wyników organicznych. Bardzo fajnie wzrost widoczności przy praktykowaniu tego zabiegu można zaobserwować na przykład w narzędziu SENUTO:

senuto

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli chcesz aby Twoje artykuły nie tylko były wrzucane na bloga firmowego tylko dostarczały wartościowych to napisz do mnie na hello@sfeo.agency – Chętnie pomogę.